Перецвіт геконів Бананоїдів
Перецвіт геконів Бананоїдів

Перецвіт геконів Бананоїдів

Перецвіт Crested gecko, так само відомих як війчастий гекон Бананоїд

Ви перебуваєте в процесі вибору бананоеда і хочете дізнатися, яким виросте ваш гекон? Чого очікувати від маленької дитини, чиє забарвлення ще зовсім незрозуміле? Пропонуємо Вам ознайомитись із цією статтею, яка допоможе Вам трохи розібратися у цьому питанні.

Що таке перецвіт?

Перецвіт у рептилій – цікавий і завжди хвилюючий процес. Звичайно, ящірка не обростає ромашками або фіалками, але й без цього все не менш загадково. Більшість рептилій мають “ювенільне” – дитяче забарвлення, яке відрізняється від забарвлення дорослих особин (яскравий приклад – еублефари). У війчастих бананоїдів немає яскраво вираженого ювенільного забарвлення, проте забарвлення малюків практично завжди зазнає змін з віком.

Передбачити майбутнє забарвлення дорослої особини по малюку-геккон практично неможливо. В основному заводчики вказують морфу, також Ви можете запросити фото батьків (спойлер – забарвлення їх дитини може бути кардинально іншим).

Відштовхуватися можна від морфи – це визначає загальний малюнок. Яскравість, наявність плям та інтенсивність забарвлення визначити за малюком неможливо. Хіба якщо, заводчик покаже Вам генеалогічне дерево малюка на поколінь так 10.

Так само це можливо у разі розведення морф так званих “чистих ліній”, коли йде максимально суворий контроль особин, що допускаються до розведення. Але таких відомих заводчиків на 2022 рік немає у межах України.

Також на забарвлення геконів бананоедов впливає не тільки вік, а й інші чинники. Різка зміна забарвлення протягом короткого проміжку часу у бананів прийнято називати “Горіння”, буквально “Бананоїд загорівся”; “Бонаноїд не горить” . Докладніше ми розглянемо це явище в статті (посилання)

Нижче представлені невеликі фото колекції, на яких видно, як забарвлення та малюнок бананоедов змінюється в міру дорослішання.

Приклади вікового перецвіту війчастих геконів бананоїдів

Світла дитина в темно-оливкового? Просто!
Перетворення малюка без жодної плямки на бананоїда, з яскраво вираженим геном далматинця
Геккон несподівано придбав руде забарвлення
З рудого в чорно-жовтого, непередбачуваний перецвіт бананоїда

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *