Fram Reptile
Запитання – Відповідь (FAQ)

Запитання – Відповідь (FAQ)

Если Вы не нашли на нашем сайте интересующую Вас информацию, хотите узнать что-то о сцинках, других рептилиях или о нас, напишите Ваш вопрос и ответ на него будет опубликован ниже в течении 24 часов.

Чим відрізняється утримання гібридів від звичайних сцинків?

Умови домашнього утримання наших гібридів не відрізняються від утримання Tiliqua intermedia. Якщо Вас цікавить інформація про утримання з інших сайтів, Ви можете сміливо читати статті о інтермедіях.

Раціон дуже великий, їх реально треба так годувати?

У розділі Раціон описані всі продукти, які ми давали сцинкам (які можна і безпечно їм давати). Ви вибираєте з них зручні для Вас продукти та робите раціон максимально різноманітним. Тобто годуйте ящера по черзі різними продуктами (як розділ Меню). Наприклад, з фруктів там є банани і персики, але ви можете годувати його тільки яблуками та грушами. Головне урізноманітнити раціон у міру своїх можливостей, щоб сцинк виріс здоровим.

Як достовірно визначається стать? Я бачу, що самка визначена (імовірно), а самець (достовірно). Як дізнатися хто в мене і докупити протилежної статі?

*в даному питанні йдеться про позначки з нашого магазину, їх може бути три види:
достовірно (стать точно визначена),
імовірно (стать визначена за зовнішніми ознаками ґрунтуючись на нашому досвіді)
не визначена (даних для припущення та визначення статі недостатньо) .

Самців простіше визначити, ніж самок. Метод дуже простий – спостереження за походом у туалет, починаючи від 3-4 місяців самці приблизно 1 із 10-15 походів у туалет показують свої гемепеніси. Недосвідчений тераріуміст може подумати, що це кишечник чи ранка і запанікувати, оскільки вони схожі на червоні грудочки з обох боків клоаки.
Якщо у Вас доросла особина, очевидною ознакою того, що у Вас самець можуть стати білі соплі-ниточки в тераріумі, це самці скидають сперму.
Самку визначити складніше, методом виключення (немає описаних вище ознак) і формою голови (округліша, більш коротка) якщо у Вас кілька ящерів. Якщо у вас всього один сцинк – можна віднести його до герпетолога на УЗД або зондування для достовірного аналізу.

Ви даєте їжу для ящера на перший час, якщо я буду його у вас купувати?

Так, при необхідності ми даємо корм (таргани і зофобос) і вітаміни (кальцій і вітамінно-мінеральні підгодовування). Їди виділяємо з розрахунку на півтора-два тижні, вітамінів та кальцію – на місяць. Цього часу вистачить, щоб Ви встигли купити все необхідне. Це безкоштовно, але працює лише в межах України.

Це правда, що сцинки відкидають хвіст?

Так, сцинки можуть відкидати і відрощувати свій хвіст, докладніше ви можете прочитати в цій статті.

Як вмовити батьків купити сцинка?

  • Якщо Ви не дуже відповідальна дитина, і з цієї причини Вам відмовляли в покупці тварини – ящір буде відмінним першим кроком. Сцинки вимагає регулярної уваги, але в той же час, якщо Ви забудете ящір на день, нічого страшного не станеться.
  • Якщо Ви багато навчаєтеся, у Вас зайнятий графік і тому Вам відмовляють у класичній домашній тварині, ящір так само підійде Вам з тієї ж причини: Вам не потрібно щодня вигулювати тварину, грати з нею і годувати. Для здоров’я тварині достатньо 10-15 хвилин Вашої уваги раз на 2 дні. Поміняти воду, погодувати, погладити та прибрати випорожнення.
  • Також Вам доведеться перекладати турботу про рептилію на Ваших родичів. Наприклад, якщо Ви їдете на вихідні на дачу до бабусі, або залишаєтеся у друзів на ніч, про кішку, собаку або навіть хом’ячка повинні подбати Ваші родичі (вигуляти, нагодувати, прибрати). У той час як ящірка чудово переживе без Вас 1-3 дні, головне нагодувати її та замінити воду перед Вашим походом.
  • Чи можна сцинкам у тераріум справжні рослини?

Чи можна сцинкам у тераріум справжні рослини?

Можна, можливо. Сцинки не їдять рослини (як мінімум, ми не стикалися з такими особинами) тому в їхній тераріум можна поставити будь-які рослини, які Вам не шкода.

Швидше за все ящір їх зламає, будьте готові до цього 🙂

Ваші сцинки-гібриди можуть народжувати? Їх можна брати в розведення чи вони бездітні?

Сцинки гібриди можуть народжувати. І самки та самці можуть давати потомство. Це перевірено. У 2021 у нас у продажу друге покоління гібридів (тобто діти, народжені від гібридів).

Сцинки входять до СІТЕС?

Ні, синьоязикі сцинки Tiliqua не є представниками списку СІТЕС (від 2019 року)

Скільки важить синьомовний сцинк?

Народжуються сцинки з вагою 8-20 г (загалом 14-15). Вага дорослого сцинку від 400г до 1кг залежно від виду.
Сцинки нашого розведення у дорослому віці важать у середньому 600-800г.

Якого розміру синьомовної сцинки?

Це великі ящірки, від 30 до 60 сантиметрів у довжину, деякі особини можуть досягати рекордних 70 см. Але середній розмір становить 40-50 см. Сцинки нашого розведення у дорослому та досягають 50-60 см завдовжки.

Коли можна купити ящірку? Як швидко можна забрати малюка після народження?

Ми видаємо на руки сцинків від двох тижнів, також доставляємо сцинків по Харкову у цьому віці. Відправлення машиною або поїздом до сусідніх міст або інших країн можливе лише від місячного віку, коли малюк точно зможе подолати такий маршрут.