Колір язика синьоязикого сцинка
Синьоязикі сцинки (Tiliqua) отримали свою назву завдяки яскраво-синьому язику. У більшості рептилій язик дійсно насиченого синього кольору. Найпоширеніший синій колір — це особливість, яка робить їх легко впізнаваними, і навіть люди, що ніколи не зналися на їхніх видах, можуть з упевненістю сказати — це синьоязикий сцинк!
Рекомендуємо ознайомитися: Все про синьоязиких сцинків
Яскравий синій язик — не єдиний колір
Більшість синьоязиких сцинків мають язик яскравого синього кольору, який різко контрастує з їхнім тілом. Ця особливість слугує для відлякування хижаків. Однак спектр відтінків може бути досить різноманітним. У деяких видів і підвидів язик може бути пофарбований в темно-синій, фіолетовий, рожевий або бліді відтінки цих кольорів. Багато хто має рожевий язик біля основи, який плавно або різко переходить у синій кінчик. Такий кольоровий діапазон дивує тих, хто вперше знайомиться із цими рептиліями, адже є багато різноманітних варіацій.
То чому ж вони названі саме “синьоязикими”?
Відповідь проста! Навіть ті сцинки, у яких язик має більш блідий відтінок, майже завжди мають характерний синій кінчик язика. Це потовщення на кінці язика, забарвлене у синій колір, виділяється у більшості ящірок. Тобто синій колір залишається переважним для всіх підвидів і саме ця особливість стала основою їхньої назви.
Синьоязикий сцинк із рожевим язиком?
Завдяки роботі з виведення нових морф (забарвлень) більшість сцинків-альбіносів мають рожевий язик. Це відноситься і до сцинків інших морф, які є носіями цього гена, й теж мають рожевий язик.
Чи нормальний колір язика у мого сцинка?
Всі вищезгадані кольори є нормою для конкретної особини. Це можна порівняти з різницею кольору язика у собак різних порід. Відмінність язика у різних особин свідчить лише про відмінності у забарвленні, і не може служити показником чогось. Так само як незначна зміна кольору язика протягом багатьох років життя не є приводом для занепокоєння.
Однак, якщо язик вашого ящера різко змінив колір за короткий проміжок часу, це може стати причиною занепокоєння. Наприклад, язик став значно блідішим протягом тижня. У такому випадку слід звернути увагу на слизові оболонки рота. Особливо якщо ясна стали значно блідішими, майже білими, це є приводом терміново звернутися до герпетолога.