Список статей про синьоязиких сцинків:
Список статей про синьоязиких сцинків:

Список статей про синьоязиких сцинків:

Утримання синьязикого сцинка: все що потрібно знати! Утримання, годування, облаштування тераріуму, особливості, хвороби.

Все про синьоязиких сцинках – коротко про все, хто такі сцинки, де вони мешкають, як виглядають, що їдять, їх особливості і який їм потрібен догляд.

Терраріум

Розмір тераріуму – стаття про те, як правильно підібрати розмітки тераріуму. Ознайомтеся з основними розмірами, їх плюсами та мінусами.

Тераріумне обладнання – список всього, що має бути у сцинка в тераріумі. Види освітлення, опалення, субстрату та укриттів.


Харчування

Раціон сцинка – повний перелік всіх продуктів, які можна і не можна давати сцинкам.

Меню сцинка – приклад складеного меню на кожен день. Меню для різного віку складено відповідно до необхідної різноманітності раціону.

Вітаміни – список вітамінів для сцинку. Прості рекомендації, які допоможуть підтримувати баланс вітамінів та мінералів. (українська версія в розробці, читати статтю російською Витамины )


Фізіологія та хвороби

Линяння сцинка – що таке линяння, як воно відбувається. Що важливо знати про цей невід’ємний процес у житті вашої ящірки.

Погана линяння – до чого може довести погане линяння в комплекті з неправильним доглядом. (українська версія в розробці, читати статтю російською Плохая линька )

Відкидання хвоста – розглянемо процес відкидання та відновлення хвоста синьязикого сцинку. Як це відбувається і навіщо це потрібно.

Стоматит – поширена хвороба порожнини рота у рептилій, зокрема у сцинків. Сухі кірки та запалення рота у синьоязиких сцинків. Причини появи хвороби, її симптоми, наслідки, як запобігти та лікувати стоматит.


Різне

Спільние утримання: мати та дітей після пологів – чи можна тримати дітей разом із матір’ю. Чи це потрібно і які можуть бути наслідки.

Дикі та домашні сцинки – про різницю у характері сцинків природників та розведених у неволі особин.


Тести. Перевір свої знання!

Линяння синьоязиких сцинків (Тест)