Вибираємо розмір тераріуму для синьоязикого сцинка
Не знаєте, який тераріум підійде Вашому сцинку, або не можете визначитися з розміром? Ця стаття допоможе Вам знайти відповіді на ці питання.
Сіньоязикі сцинки – наземні рептилії. Це означає, що більшу частину життя вони проводять на землі, багато пересуваючись і риючись в ґрунті. Таким ящіркам потрібні тераріуми з великою площиною дна, висота ж менш важлива.
Проста формула для розрахунку тераріуму: мінімум 2 довжини Вашої ящірки у довжину тераріуму і 1 довжина у глибину тераріуму. Дорослий сцинк досягає 50-60 см в довжину. Отримуємо приблизно 100-120 довжину, 50-60 глибину.
Ідеальний розмір тераріуму
Мінуси маленького тераріуму
Розгляд конкретних розмірів
Якщо у Вас вже є тераріум маленького розміру, наприклад 60 см довжина, 40 см глибина, не поспішайте викидати його. Такий тераріум підійде маленькому сцинку на перші місяці його життя. Однак, якщо Ви тільки збираєтеся купувати тераріум, купуйте відразу великий. Купуючи “проміжні” тераріуми, Ви тільки даремно витратите гроші, адже синьоязикі сцинки ростуть дуже швидко. Якщо Вам потрібно місце для тимчасової перетримки, можна розмістити сцинка в пластиковому контейнері, але не більше, ніж на 2 тижні. Утримання в контейнерах з недостатньою прозорістю погано позначається на соціалізації ящірок.
Звичайно ж, тільки Вам вирішувати, якого розміру тераріум Ви хочете придбати для сцинка, але не забувайте про те, що правильно облаштований будинок – це половина здоров’я Вашої рептилії.
Спочатку визначтеся, який тип утримання Вам підходить. Обдумавши майбутнє спільне життя, Ви зможете уявити необхідні розміри.
- Не обов’язково великий тераріум: приділяти ящеру багато уваги, часто брати ящіра на руки для вигулу та ігор, купання та годування.
- Великий тераріум з різними зонами для сну, годування та купання; відповідним обладнанням, що контролює клімат: створити йому свій власний невеликий світ, наближений до природного середовища, в якому йому буде комфортно, а ви будете лише спостерігачем, зрідка контактуючи з твариною.
Оптимальный тераріум: 115 длина, 35 высота, 50 глубина
Ми використовуємо саме такі тераріуми для наших рептилій. Така площа в поєднанні з одним-двома “поверхами” дозволяє ящірці отримувати достатньо активності в межах житла. До життя в такому тераріумі можна додати вигул ящірки по кімнаті пару раз на місяць (під вигулом мається на увазі вільне переміщення рептилії по кімнаті). Для ящірки це цікава подорож по новим і незвіданим місцям, можливість побігати і попустувати. Для Вас – час спілкування і насолоди компанією свого улюбленця, вистачить і 15-30 хвилин активної прогулянки.
Терраріум на замовлення Харків та Харківська область
Якщо Ви проживаєте в Харкові або бажаєте замовити тераріум з доставкою по Україні, ми рекомендуємо звернутися до наших Харківських друзів, які роблять тераріуми на замовлення. Вони допоможуть Вам визначиться з вибором розміру, формату та оформлення. Тераріуми нітрохи не гірше магазинних та набагато дешевше!
+38066 2155 009 +38050 2782 022
iguana77@ukr.net
Instagram: slavikviktoriia
Telegram: @slavikviktoriia
Мінуси маленьких тераріумів для синьоязиких сцинків
- Сцинки чутливі до простору.
У великому тераріумі сцинк виросте більшим, ніж у маленькому. Якщо залишити сцинка в маленькому тераріумі на все життя, він ніколи не досягне максимального розміру, якого міг би досягти.
- Дорослі сцинки схильні до ожиріння.
Дорослим сцинкам старше трьох років потрібно більше активності для підтримки здоров’я, а отже, і просторий тераріум, в якому вони зможуть витрачати свою енергію.
- Сцинки не можуть підтримувати чистоту.
Більшість сцинків досить охайні, вони ходять в туалет в один край тераріуму і не вступають у свої випорожнення навіть якщо господар не встигне їх вчасно прибрати. У маленькому просторі у них це не вийде фізично.
Розглянемо конкретні розміри тераріумів:
Тераріум, який підійде сцинку на все життя:
150 довжина, 45 висота, 60 глибина.
Це досить великий будинок, в якому ящірка зможе вдосталь гуляти і отримувати багато фізичної активності в межах свого житла. Тераріум такого розміру (або більше) підійде, якщо Ви не плануєте випускати ящера в кімнату або займатися додатковим вигулом. Так само до плюсів великих тераріумів можна віднести можливість самодостатнього облаштування житла. Можна додати фонтани і зволожувачі, зробити велику купальню, поверхи і кілька укрить, підібрати різне освітлення до різних зон, створюючи цікаві і наближені до реальності композиції.
Невеликий тераріум:
100 довжина, 40 висота, 50 глибина.
Якщо Ви збираєтеся використовувати тераріум з невеликою довжиною дна, метр або менше, висота повинна збільшиться для того, щоб Ви могли зробити в тераріумі “полки”. Піднімаючись по цим поверхах, сцинки отримуватимуть більше фізичне навантаження, ніж просто пройшовши від однієї сторони тераріуму до іншої. При утриманні в такому тераріумі рекомендуємо вигулювати дорослу ящірку мінімум один раз в тиждень.
Маленький тераріум:
80 довжина, 45 висота, 50 глибина.
Це мінімальний розмір тераріуму, в якому можна тримати дорослого сцинка. Ми не рекомендуємо утримувати дорослого ящера в тераріумі менше цього. Звичайно, Ви можете тримати його хоч в коробці від взуття, але зберегти повноцінне здоров’я при нестачі фізичної активності у Вас не вийде. При маленькому розмірі тераріуму наявність в ньому “поверхів” обов’язково. Вигул потрібно проводити 3 рази в тиждень. Так само, один з очевидних мінусів про які мало хто замислюється, купуючи маленький будинок для великої ящірки – це відсутність у сцинка можливості обходити свій туалет. Поки Вас немає вдома, ящір може випадково вступити в свої відходи, забруднивши ними і себе, і декор; такої проблеми немає при великій площині тераріуму.