З назви цього гекона може здатися, що вид є фруктоїдним.
Але виявляється, що це зовсім не так. Чим же насправді варто годувати війчастого бананоїда?
Звідки же тоді така дивна назва?
Коли бананоїдів вперше знайшли в природі— ящиркі з задоволенням поїдали перестиглий банан! З цього власне і утворилась назва.
Пізніше з’ясувалось, що банани та інші фрукти не є основою раціону циліатусів. Війчасти гекони – комахоїдні рептилії, а фрукти є лиш приємним доповненням до збалансованого раціону та улюбленими ласощами цих дивовижних плазунів.
Основа раціону молодих геконів
Чим годувати бананоїда від нарождения та до 6 місяців життя малечі
Деякі заводчикі/ці рекомендують годування малеч з першої доби від вилуплення. Але, відштовхуючись від власного досвіду, краще все ж таки крихітки-бананоїди починають харчуватися на 2-4 добу після виходу з яйця.
Бананоїди у перші дні свого життя отримують поживні речовини з жовточного мішечку. Малечі втягують його крізь пуповину з яйця під час вилуплення. Наступний крок – перша линька, яку малеча-гекон теж з’їдає.
Все це відбуваєтьсчя протягом перших декількох днів після народження, й ці процеси не дадуть малюкові сголодніти. За цей час проходить перша, інколи новіть друга дефекації. Після чого, як правило, ящирки починають активно харчуватися.
Молодих бананоїдів варто годувати щодобово. Особин віком від місяця до пів року годують раз на дві доби.
Як перші кормові об’єкти можна використовувати готові кормові суміші, дрібних цвіркунів (попередньо заморожених або з придавленою головою), туркменських, мармурових, аргентинтських або інших тарганів. Головне, щоби кормовий об’єкт (КО) був не надто твердим та за довжиною був менший відстані між очима гекона.
Для вигодовування новонароджених бананоїдів необхідно сформувати різноманітний раціон. Протягом перших двох тижнів життя – це різноманітні комахи. Пропонуємо чергувати/міксувати цвіркунів, тарганів та іноді пропонувати дрібноту (менше 0,5 см) личинок хрущака борошняного.
З 2х-тижневого віку можна пропонувати малечам готові пюре та каши для плазунів, самостійно зроблені фруктові пюре. Важливо слідкувати щоби це не провокувало зригувань, у таких неприємних випадках необхідно корегувати раціон.
Ретельно сдідкуйте за тим, щоби залишки фруктових ласощів не залишались в тераріумі та не псувались (бродиди\цвісти).
Якісні кальцій та вітаміни – надзвичайно важливі складові для росту молодої тварини, про вибір яких ми поговоримо в наступних розділах цієї статті.
Раціон дорослих особин 6+ місяців
Перша та основна відмінність годування молодняка і дорослих особин – перерви між годуваннями. З віком інтервали варто збільшувати.
Приблизно з 6-7 місяців війчастого бананоїда варто годувати два-три рази на тиждень. Основа раціону не буде відрізнятись від молодих особин.
Пропонуйте своєму улюбленцю різні КО, щоби зрозуміти що йому/їй більше до вподоби. Різноманіття раціону – залог міцного здоров’я.
Важливо пам’ятати, що крупних личинок борошняного хрущака та зофобаса не можна давати цим геконам у ранньому віці. Дорослим особинам личинок з попередньо видаленою головою можна пропонувати не частіше разу на тиждень.
Основний перелік КО для війчастих геконів бананоїдів
Комахи:
- Таргани
- Цвіркуни
- Зофобас (личинка без голови, приблизно 1-2 рази на місяць, не частіше)
- Хрущак борошняний (личинка без голови,приблизно 1-2 рази на місяць, не частіше)
- Гусінь бражника
- Личинка воскової молі (також не частіше разу на тиждень, тільки дорослим особинам)
Фрукти та ласощі (фрукти пропонуємо не так часто, як комах) :
- Груші
- Манго
- Банани
- Яблука
- Ягоди шовковиці/чорниці
- Персики
Повноцінні корма:
Repashy , NEKTON Crested Gecko ,Gecko Nutrition, Lugarti Premium Gecko Diet, Dr. Rhaco, Zoomed Crested Gecko food і Pangea –
готові якісні корма для бананоїдів. Їх можна змішувати як з водою до однорідної каши, так і змішати з водою та бананом для кращого аромату бананового пюре.
Індивідуальні ласощі (не частіше ніж раз на місяць, підходять не всім особинам):
- Дроблені горіхи (у кавомолці, горіховий пил/каша, додавати у суміші)
- Бджолиний квітковий пилок (натуральні гранули, рекомендують багато зарубіжних кіперів)
Кальций та вітаміни
Для своїх плазунів ми використовуємо кальцій та вітаміни виробництва ZooMed Lab або Repashy. Вони не мають різкого запаху та чудово підходять навіть для вередливих геконів.
Також можемо рекомендувати виробників Nekton. Проте витамини цієї фірми вимагають відповідального ставлення до дозування. Незначна кількість тварин може мати індивідуальні симптоми, пов’язані з погіршенням линяння, через не дотримання господарем рекомендацій виробника щодо кількості, необхідної саме для їхньої тварини.
Рекомендуємо з’ясувати у заводчика/ці перед покупкою до яких кальцію та вітамінів звик саме ваш гекон, щоби не стикатися з проблемами переведення на нові корма.
Співвідношення кальцій:вітаміни відрізняється у кожного виробника, тож більш подробиці консультацію з цього приводу ви можете отримати особисто у нас або уважно ознайомившись з інструкцією на упаковці.
Автор:
reptessa.vet
Співавтори:
framreptile
lily_petss